pl-PLEnglish (UK)

Przenoszenie pieców

Firma TERMAS zajmuje się również przeniesieniem pieców próżniowych.Na życzenie klienta piec jest demontowany przez naszych ...

Czytaj więcej...

Prev Next

Remonty komór

Wstępna analiza oraz zebranie niezbędnych informacji jest niezwykle ważną, a nawet kluczową  sprawą przed wykonaniem jakichkolwiek prac remontowych. Odpowiednie przygotowanie przed przystąpieniem do remontów komór grafitowych składa się z wielu podpunktów oraz powinno zawierać:

- całkowity demontaż starej izolacji, lub częściowy w zależności od potrzeby,

- wykonanie dokładnego piaskowania wszystkich demontowanych elementów,

- zabezpieczenie zdemontowanych części i ich odpowiednie oznaczenie.

W momencie, w którym wszystkie przygotowania do remontów komory grafitowej zostały wykonane prawidłowo następnym krokiem jest malowanie komory przeznaczoną do takich prac specjalną farbą.

Warto pamiętać o najdrobniejszych szczegółach, dlatego tak ważnym jest sprawdzenie starej izolacji i jeżeli to konieczne zamontowanie całkiem nowej. Dzięki użyciu oryginalnej i nowej izolacji grafitowej możemy w znaczący sposób zwiększyć wydajność i ekonomiczność pracy pieca, która przyczyni się do oszczędności energii oraz czasu potrzebnego do nagrzania. Remonty komór grafitowych są złożonym procesem, dlatego stosując się do wszystkich przedstawionych kroków procesu remontowo-naprawczego możemy w prosty sposób osiągnąć wysokie wyniki ogrzewania bez konieczności częstych kontroli jakości naszego pieca.

Przykładowe realizacje:

PRZED REMONTEM
PO REMONCIE